AskNetim.Com Paylaşım Platformu

Sevgilinin 10 basit isteği

Başlatan AlpereN, Şub 17, 2021, 08:33 ös

« önceki - sonraki »

AlpereN

1- MÜDAHALE ETMESİN

Evet sevgiliyiz ama benim bir hayatım var. İşim, ailem, arkadaşlarım, hobilerim... Bunlara müdahale etmesin. Çnkü bunlar benim kişiliğimi besleyen, zenginleştiren unsurlar. Bunlar yok olursa ben de kişiliğimin büyük bir bölümünü kaybederim. O zaman bana aşık olma sebebi ortadan kalkar. Çünkü o beni böyle sevdi.

2- HEP AÇIK OLSUN

Alavere, dalavereye gerek yok. Beni üzmemek için dahi yalan söylemesin. Her zaman açık olsun. Böylece ben de kafasında hangi tilkilerin dolaştığını düşünmek zorunda kalmayayım. Hangi kelimesi hangi anlama geliyor diye saatlerce kafa yormayayım. Bu konuda harcayacağım enerjiyi onu sevmek için harcayayım.

3- DERDİNİ SÖYLESİN

Canı sıkkın olduğunda "Neyin var?" sorusuna "Yok bir şey" diye cevap vermesin. Biz sevgiliyiz. Bir derdi varsa bana söylemeli, çözümü birlikte aramalıyız. Söylemek yerine günlerce oflayarak, puflayarak zaman geçirirse ben kendimi değersiz hissederim.

4- BENİ DİNLESİN

Bir şey anlattığımda başka şeylerle ilgilenmek yerine dikkatini bana versin. Ben yaşadıklarımı, gördüklerimi onunla paylaşmaktan zevk alıyorum. Bunları anlatırken benim yaşadığım coşkuyu onun da paylaşmasını istiyorum. Ama konuşmam bir an önce bitsin diye beklediğini hissettiğimde çok üzülüyorum.

5- TAKINTILI OLMASIN

Takıntılar insana hayatı da ilişkiyi de zehir ediyor. "Onu niye öyle yaptın, bunu niye böyle söyledin?" diye her şeyi kafaya takarsa bunun sonu gelmez. Bırakalım hayatı aksın gitsin, bırakalım dağınık kalsın işte. Geçmişinden gelen bazı takıntılı davranışları bizim ilişkimize taşımasın.

6- HER ŞEYİ BÜYÜTMESİN

Aramızdaki küçücük bir sorunu, dünyanın en büyük problemi haline getirmesin. O zaman çözüm bulamıyoruz. Soruna odaklanmak yerine kişiliklerimizi çatıştırıyoruz. O tartışmalar "Sen zaten şöylesin, böylesin" haline dönüştüğünde ilişkimize zarar veriyor. Hatta artık bitişe doğru götürüyor.

7- SADIK OLSUN

Aslında bu en basit istek. İnsan ilişkiye başladığında o kişiye bir söz verir. Artık bir başkasıyla değil, o kişiyle birlikte olacaktır. İşte bu sözü tutmak çok da zor olmamalı. Uçana, kaçana göz koyacaksa niye benimle birlikte oluyor ki? Hem benim peşimde de dolaşanlar var, ben yüz veriyor muyum?

8- SEVGİSİNİ GÖSTERSİN

Ya bir insanın sevgisini göstermesi ne kadar zor olabilir ki? "Ama benim yapım bu" bahanesini asla kabul etmiyorum. Seviyorsan seviyorsundur ve bunu sevgiline hem gösterirsin, hem de söylersin. Evet, ikisi bir arada olmalı. Sadece söylemek yetmez, göstereceksin. Üstelik bunu her fırsatta yapacaksın.

9- BENİMLE EĞLENSİN

Ben eğlenilecek sevgiliyim (Evlenmem gerekirse evlenirim o ayrı). Sevgilim de benimle eğlenmeli. Kendi arkadaşlarıyla eğlencenin dibine vururken, benimle sadece evde buluşuyor ya da çay bahçesinde çay içiyorsa bu iş yürümez. Bir barda sabahlamayacağım sevgiliyi ben ne yapayım?

10- ÖFKESİNİ KONTROL ETSİN

Biz de her çift gibi tartışabiliriz. Bu tartışmalar ilişkimizi daha iyi bir noktaya götürmek için olmalı. Ama tartışmada bağırıp çağıran, etrafı kırıp döken ya da sürekli ağlayarak duygu sömürüsü yapan sevgiliyle nasıl devam edebiliriz? Sevgilimin öfkesini kontrol etmesi bana verdiği değeri gösterir.
Ülkümüz Göklerde Dalgalanan Bir Sancak
Bizler Allah'ın Önünde Eğiliriz Ancak..!

Liza_Rümeysa

Bir insanda bulunması gereken özellikler...