AskNetim.Com Paylaşım Platformu

Son İletiler

Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
31
Günlük Burç Yorumları / Yay Burcu
Son İleti Gönderen Lale - Şub 20, 2021, 04:41 ös
Yay burcunu 2021'de neler bekliyor?

Bu yıl sizler için oldukça heyecanlı olacak. Çünkü ay düğümleri tüm yıl sizin burcunuzda hareket edecek. Bu durum fırsatları iyi değerlendirirseniz iyi sonuçları elde edebileceğinizi işaret etmektedir. Kendinize güveninizin tam olduğu ve kendinizi yeniden keşfettiğiniz bir yıl. Hayatınızdan memnun olacaksınız ve bu yılı hiç unutamayacaksınız.

Önceki yıldan daha verimli, daha umut dolu ve iyi olaylarla iyi bakış açılarıyla donatılmış bir yıl. Kendinizi geliştirmeye çok fazla vakit harcayacaksınız ve en iyi olduğunuz konularda ilerleme katedeceksiniz. Kim olmak istediğinizi ve kendinizi nerede gördüğünüzü iyi irdeledikten, hedefinizi gözden geçirdikten sonra değişime ayak uydurarak, yeni bir kişiliğe bürüneceksiniz.

Bu yıl idealinizdeki kişiye dönüşebilirsiniz. Önemli ve sizi dönüştürecek birçok olay yaşayacaksınız. Bu olaylara daha sonra teşekkür edeceksiniz sizi oluşturdukları kişi için. Çok daha şey öğrenmiş ve olgunlaşmış şekilde 2020'yi geride bırakıyorsunuz. Aslında 2015'ten beri çok şey öğrendiniz ama 2020'de de çok yol aldınız. 2022 yılının başına kadar sizin burcunuzda ilerleyecek ay düğümleri de ruhunuzun yolculuğunun yönünü, hayat amacınızı keşfetmenizi sağlayacak. Yaşayacağınız tutulmalar da önemli ve unutulmaz olaylarla bu yılın hafızanıza kazınmasına sebep olacak.

İnançlarınıza körü körüne bağlanmamak, eleştiriye katlanabilmek, farklı dünyaları keşfetmek, her türlü insan tipini deneyimlemek, psikolojik ve manevi yolculuklar, farkındalıklar, yeni eğitimler, herkese akıl vermemek gibi meseleleri tam anlamıyla öğreneceksiniz. Bu değişimler herkese zor olurken sizlere çok kolay gelecek. Çünkü bunların en pozitif yönde olması için sizler Satürn döngüsü yaşadınız. 2015-2017 yıllarında hayatınızda bir çok olayın zorluğunu yaşadınız. Şimdi o dönemlerde verdiğiniz emeklerin ve çabaların sürprizlerine hazırlıklı olun.

Yay burcunun 2021'de aşk hayatı nasıl olacak?

26 Mayıs'ta burcunuzda bir Ay tutulması gerçekleşecek. İlişkiler anlamında çok sürpriz olaylar yaşanacak. Bu önemli tutulma aslında hayatınızın her alanını etkileyecek. Başta zihinsel olarak, iç dünyanızı etkileyecek olsa da evliyseniz eşiniz ya da partnerinizle alakalı ya da ortaklık kurduğunuz işlerle alakalı çok önemli ve güzel gelişmeler; kendinizi iyi hissettirecek olayların varlığını öğrenebilirsiniz. Bu dönemde yeni aşklar için arayışa geçebilirsiniz.

Başlayacağınız ilişkiler belki yolunda gitmeyebilir ama başladığınıza pişman olmazsınız. Çünkü iyi vakit geçirmiş olacaksınız ve çok şey öğrenmiş olacaksınız. Bu yıl hayatınız öğrenmelerle dolup taşacak. Beklenmediği beklemeye hazır olun. Satürn ve Jüpiter'den de alacağınız uyumlu açı sayesinde bazı durumlar sizin bir şey yapmanıza bile gerek kalmadan yoluna girebilir. Aşık olmak ve hayattan zevk almak belki de hiçbir yıl bu kadar güzel olmamış olabilir.

Yay burcunun 2021'de iş, para ve çalışma hayatı nasıl olacak?

2021'de sizi çok yoğun, oldukça başarılı ve eğlenceli bir kariyer hayatı bekliyor. Bu yıl kariyer hayatınız dahil her anlamda karşılaştığınız engelleri sevgi yoluyla çözmeyi deneyin. İş yerinde veya eğitim hayatında oldukça ciddi bir saygı kazanacaksınız. Kariyer hayatınızın gidişatı sizi çok mutlu edecek. Yüksek öğretim için çok avantajlı zamanlara giriyorsunuz. Yurt dışı bağlantıları ile ilgili girişimlerde bulunabilirsiniz. Ancak koyduğunuz hedefin peşinden gidin. Hevesinizi yitirip başka yollara yönelirseniz, kafanız karışabilir ve bu sebepten dolayı yön kaybı yaşayabilirsiniz. Koyduğunuz amaç uğruna gerçekten çabalayarak çalışırsanız başarılı olacaksınız.

Yay burcu için 2021 Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül ayı içerisinde öne çıkanlar

Mali konularda atlatılması kolay ama sabır gerektiren sıkıntılar yaşanabilir. Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül'e dikkat! Bu aylarda finansal olarak zor olaylar yaşayabilirsiniz. Sizin yönetici gezegeniniz olan Jüpiter'in destekleyici açılarıyla bu dönemi atlatacaksınız. Ekim ayı finansal olarak daha rahatlayacağınız bir dönem olacak ama miras ile alakalı konular ortaya çıkabilir. Bu yıl bu meselelerle haşır neşir olabilirsiniz.

Harcamalarınıza yılın bu dönemlerine gelmeden dikkat etmeye başlayın, gereksiz harcamalar yapmayın. Bir düzene girdiğinizde belirli olarak planlayacağınız durumlar arasına mutlaka ekonomik durumunuzu da koymalısınız. Ancak bu yıl bu konularda güzel şeyler de olmayacak değil. Mesela daha önceden eski yıllarda biriktirdiğiniz paralar, ya da hayata geçirmeyi planladığınız düşünceler sayesinde veya geçmiş yıllardaki yoğun çalışmalarınız sayesinde olumlu olaylar yaşayacağınız zamanlar olacak. Geçmişte yaşananlar için teşekkür edeceğiniz bir duruma geleceksiniz. Yeter ki krizleri iyi yönetin.

Yay burcu için 2021 Aralık ayı içerisinde öne çıkanlar

13 Aralık sonrası düzene girme zamanı geliyor. Mars, Yay burcuna giriş yapar yapmaz, düzene gireceksiniz. 13 Aralık sonrası egzersiz, sağlıklı yaşam, dengeli ve düzenli beslenme gibi bazı alışkanlıklar edinebilirsiniz. Formda kalmaya, kilonuzu korumaya vs. dikkat edebilirsiniz. Evinizi ya da iş hayatınızı her şeyi bu dönemde tamamen yoluna koymuş olacaksınız. Spor yaparak o yoğun enerjinizi atabilirsiniz. Günlük düzeninize yeni aşamalar getirmek, yeni şeyler öğrenmek, doğa da geziler yapmak, keşfe çıkmak iyi gelecektir. Ancak risk almamaya özen gösterin. Macera demek risk demek değildir.

Yay burcunun 2021'de özellikleri nasıl olacak?

İstikrarlı olun. İstikrarlı olursanız her şey daha kolay olacak. Bu yıl gezegenler sizin lehinize çalışacak diyebiliriz. Sadece bazı konularda ufak tefek sıkıntılar yaşayabilirsiniz ama onlar da çözümü olan ve yönetebileceğiniz konular olacak. Karşılaştığınız engellerin sizi yıldırmamasına dikkat edin. Nisan ayının sonunda olacak olan Güneş-Uranüs karesi ile ani çıkışlar yapabilir ya da sizler çevreniz tarafından ani çıkışlar ile karşılaşabilirsiniz.

Kendinizi çıkmazda gibi hissedebilirsiniz. Ancak istikrarlı bir şekilde yolunuzda ilerler ve moralinizi yüksek tutmak için çaba sarf ederseniz bu duygu durumunun içinden kolayca çıkabilirsiniz. Kolay vazgeçmeyin. Bu duyguyu önden yaşayacağınızı öngörüp o dönemlerde kendinize yüklenecek işler içine girmemeye özen gösterin.

4 Aralık'ta burcunuzda bir güneş tutulması gerçekleşecek. Hayatınızda çok önemli olaylar olacak. Etrafınızdaki insanların ihtiyaçlarını, dünyevi tüm meseleleri fark edeceğiniz; kendi içinizde büyüyeceğiniz bir yıl ve bunların hepsi bu tutulma ile gerçekleşmiş ardından da tamamlanmış olacak. Kendinize güvenin. Yeniden başlamaktan korkmayın.

Hayatınızın yönünü değiştirmekten korkmayın. Bunların hepsi hayatın içinde olabilecek durumlar, göğüsleyin ve devam edin. Bolca iyilik yapın çünkü bunların hepsinin size hızlıca geri dönüşü olduğunu göreceksiniz. Bu sene karşılaştığınız tüm zorluklara farklı açıdan bakmaya çalışın. Yeni bir siz inşa ediliyor. Bu güneş tutulması sonrası şehir değişikliği, evlilik ya da önemli bir iş açma kararı içinde olabilirsiniz. Allah ömür kısmet ederse onu da 2022 yılı yorumlarında konuşuyor oluruz. Mutlu seneler diliyorum.

32
 Salata Çeşitleri / Köpoğlu Salata
Son İleti Gönderen AlpereN - Şub 20, 2021, 04:40 ös
Köpoğlu Salata Tarifi İçin Malzemeler
3 adet patlıcan
2 adet sivri biber
2 adet domates
2 adet sarımsak
1 adet limon
Pul biber
Zeytinyağı
Tuz

Köpoğlu Salataı Tarifi Yapılışı

Patlıcan, biber ve domatesi közlüyoruz. Soğuyunca közlenen sebzeleri ince ince kıyıyoruz. Sarımsağı ezip içine ilave ediyoruz. Limon, tuz, pul biber ve zeytinyağını ekliyoruz. İsteyen 1 tatlı kaşığı kadar nar ekşisi ilave edebilir. Etin yanına çok yakışan bir salata.Alıntıdır.
33
 Salata Çeşitleri / Balık Salatası
Son İleti Gönderen AlpereN - Şub 20, 2021, 04:37 ös
Balık Salatası Tarifi İçin Malzemeler
2 adet orta boy beyaz etli balık
1tane orta boy kuru soğan
3,4 dal maydanoz
1yemek kaşığı pul biber
2 yemek kaşığı sumak
1 yemek kaşığı limon suyu
çok az tuz
1 yemek kaşığı zeytin yağı

Balık Salatası Tarifi Yapılışı

Balığımızı az yağda kızartıyoruz,(tavanızın içine yağlı kağıt koyarsanız yapışmaz tavuk kızartırken de kullanabilirsiniz)kılçıklarını alıp elinizle parçalayın, diğer malzemeleri de doğrayıp karıştırın. (Fazla tuz atmayın limon ve sumağın tuz tadı yeterli olabilir)Alıntıdır.
34
 Salata Çeşitleri / Bezelye Salatası
Son İleti Gönderen AlpereN - Şub 20, 2021, 04:35 ös
Bezelye Salatası Tarifi İçin Malzemeler

Yarım konserve bezelye
4-5 dal taze soğan
1 çay bardağı dereotu
Tuz, limon, sıvı yağ

Bezelye Salatası Tarifi Yapılışı

Soğanları ve dereotunu sevdiğiniz şekli ile doğrayın. Bezelyeyi ekleyin ve iyice harmanlayın. İstediğiniz miktarda tuzunu, limonunu ve sıvı yağını ayarlayarak servis edebilirsiniz.Alıntıdır.
35
 Hamur İşleri / Pratik Milföy Börek
Son İleti Gönderen AlpereN - Şub 20, 2021, 04:33 ös
Pratik Milföy Börek Tarifi İçin Malzemeler
1 paket milföy hamuru
1 adet yumurta (Beyazı hamurları birbirine yapıştırmak için sarısı üzerine sürmek için )
Üzeri İçin

1 kase beyaz peynir
2 adet domates
1 adet sivri biber

Pratik Milföy Börek Tarifi Yapılışı

Milföy hamurlarını ilk önce su bardağı ile keselim çıkan hamurlarımızın yarısının ortasını su şişesi kapağı ile keselim.
Alt kısmını tepsiye dizip üzerine yumurta beyazı sürelim. Ortasını sise kapağı ile kestiğimiz hamurlarımızı tepsideki hamurların üzerine yerleştirelim.
Orta kısmına ilk önce beyaz peynirimizi iki yanına dilimlediğimiz domatesleri (Domateslerimizin çekirdeklerini ayıralım)
Orta kısmına da küçük dilim sivri biberimizi koyalım. Böreklerimizin kenarlarına yumurta sarısı sürüp 200 derecelik fırında üzerleri kızarıncaya kadar pişirelim. Sıcak olarak servis edelim.Alıntıdır.
36
 Hamur İşleri / Sultan aziz böreği
Son İleti Gönderen AlpereN - Şub 20, 2021, 04:31 ös
Malzemeler

500 gr un
3 yemek kaşığı zeytinyağı
1.5 çay bardağı su
30 gr tereyağı
1 diş sarımsak
1 kg ıspanak
1 demet maydanoz
Tuz
Karabiber
300 gr lor peyniri
100 gr kaşar peyniri
2 yemek kaşığı krema
7 yumurta
5 yemek kaşığı zeytinyağı

Sultan Aziz böreği hazırlanışı

Sahur sofralarınız için seçme lezzetler hazırlayın. Unu bir kaba eleyin. Ortasını havuz gibi açıp 1 çay kaşığı tuz ve 3 yemek kaşığı zeytinyağını ilave edin. Azar azar su ekleyerek pürüzsüz bir hamur elde edinceye kadar yoğurun. Hamuru 20 eşit parçaya ayırın. Üzerlerini nemli bir bezle örtüp oda ısısında yarım saat dinlendirin.

Ispanağı yıkayıp süzün. Haşlayıp kıyın ve suyunu iyice sıkın. 30 gr tereyağı ile 3 yemek kaşığı zeytinyağını tavada ısıtın. Sırasıyla kıyılmış sarımsak, ıspanaklar ve doğranmış maydanozu kavurun. Ocaktan alıp rendelenmiş kaşar peynirin yarısını ilave edin. Tuz ve karabiberle tatlandırın.

Bir kasede lor peyniri, rendelenmiş kaşar peyniri, tuz ve kremayı karıştırın.

Hamurları un serpilmiş tezgaha alıp fırın tepsisinin boyutuna göre açın. Aralarını kalan zeytinyağı ile yağlayarak tepsiye dizin. Dokuzuncu kata ıspanaklı karışımı yayın. Üzerine bir kat daha hamur serin ve zeytinyağı ile yağladıktan sonra lor peynirli karışımı yayın. Lorlu karışımın üzerini yarım mandalina büyüklüğünde çukurlar açın. Çukurların içine kenarlarından taşmayacak şekilde yumurtaları kırın. Kalan hamur parçalarını da ayrı ayrı açıp aralarını yağlayarak üst üste dizin. En üst katına kalan yumurtayı çırpıp sürün. Önceden ısıtılmış 160 dereceye ayarlı fırında 1 saat pişirin. Dilimleyip sıcak servis yapın.Alıntıdır.
37
 Hamur İşleri / Ev yapımı sakallı poğaça
Son İleti Gönderen AlpereN - Şub 20, 2021, 04:29 ös
Malzemeler

2 yumurta 1 'inin sarısı üzerine
1,5 çay bardağı sıvıyağ
3 çay bardağı ılık süt
2 tatlı kaşığı tuz
3 tatlı kaşığı şeker
1 paket kuru maya
Aldığı kadar un

İçi için

Beyaz peynir
Kaşar peynir
Maydanoz
Kulak memesi kıvamında bir hamur olacak.

Nasıl Yaptım

Hamurun tüm malzemelerini sırasıyla karıştirıp kapaklı bir kapta yarım saat kadar beklettim.
Mayalanan hamurumdan yuvarlaklar alarak yağlanan tepsiye dizerek üzerine ayırdığım yumurtayı sürerek pişirdim. fırından aldıktan sonra ortadan hafif ayırarak kaşar ve beyaz peynir rendesini doldurup doğradığım maydonozlara ön uç kısmını batırarak servis yaptım..

Alıntıdır.
38
 Hamur İşleri / Yumurta Hamurlu Kahvaltılık Pi...
Son İleti Gönderen AlpereN - Şub 20, 2021, 04:28 ös
148 kalori, 20g protein içeren hamurunu yumurtadan yapacağınız pizza kahvaltılar için özellikle ideal.
Malzeme Listesi


1 tutam dil peyniri yada isteğe göre tel peynir
2 yemek kaşığı doğranmış yeşil biber
2 yemek kaşığı doğranmış mantar
1/2 kase yumurta akı(kalın hamur için isteğe göre daha fazla)
3 yemek kaşığı istediğniz malzemeden pizza sosu
göz kararı tuz, karabiber ve diğer baharatlar
Hazırlanışı

Adım 1

Peyniri mümkün olduğunca küçük küçük doğrayın ya da blenderdan geçirin.
Adım 2

Tavayı orta ateşte ısıtın, mantar ve biberleri yumuşayıncaya kadar pişirip ayırın.
Adım 3

Tavanın sıcaklığının biraz düşmesini sağlayıp, yumurta aklarını yeterince katılaşıncaya kadar pişirin.
Adım 4

Hamur olarak kullanacağınız yumurtayı tavadan dikkatlice alın, sosu üzerine dökün, peynirleri ve sebzeleri ilave edin.
Adım 5

Üzerini kapatın ve peynirler eriyinceye kadar ısıtın.Alıntıdır.
39
 Et Ürünleri / Etli Patatesli Yahni Tarifi
Son İleti Gönderen AlpereN - Şub 20, 2021, 04:25 ös
Etli Patatesli Yahni Tarifi İçin Malzemeler
4 adet patates
1 adet havuç
250 gram dana kuşbaşı eti
1 yemek kaşığı tereyağı
1 yemek kaşığı domates salçası
1 tatlı kaşığı biber salçası
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay kaşığı tane karabiber
1-2 dal taze kekik
1 adet soğan
2 adet domates
1 su bardağı su


Patatesli Yahni Tarifinin Püf Noktası
Dilerseniz etleri bir gece önceden 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1 dal kekikle marine edebilirsiniz.

Patatesli Yahni Tarifinin Pişirme Önerisi
Güveç içinde 200 derecelik fırında 30-35 dakika pişirebilirsiniz.


Patatesli Yahni Tarifi Nasıl Yapılır?
Soğanı küp küp doğrayın.

Tereyağını eritin ve soğanları kavurun.

Soğanlar pembeleşince etleri ilave edin ve etler iyice pişene kadar tahta kaşıkla kavurmaya devam edin.

Domates ve biber salçasını da ilave edip 2-3 dakika daha kavurun.

Etlerle aynı büyüklükte doğranan patatesleri ve havuçları ilave edin.

Domates rendesi, tane karabiber ve tuzu ekleyin. En son sıcak suyu dökün ve tencerenin kapağını kapatın.
Patatesler yumuşayana kadar pişirin. İşte bu kadar, afiyetler olsun!


Patatesli Yahni Tarifinin Servis Önerisi
Bol kekik... Bol nane...Alıntıdır.
40
 Et Ürünleri / Hasan Paşa Köftesi
Son İleti Gönderen AlpereN - Şub 20, 2021, 04:23 ös
Hasan Paşa Köftesi Tarifi İçin Malzemeler

100 gr rendelenmiş kaşar peyniri
sosu için;
1 kaşık salça
3-4 su bardağı su
tuz

Köftesi için;
750 gr dana kıyma
1 paket köfte harcı
1 adet yumurta

Patates püresi için;
4 adet orta boy patates
yarım yemek kaşığı tereyağı
2-3 yemek kaşığı süt
tuz

Hasan Paşa Köftesi Tarifi Yapılışı

Köfte harcı, kıyma ve 1 adet yumurtayı yoğurup köfte kıvamına getirin. Cevizden büyük parçalar alıp yuvarlak şekline getirin ve içini oyarak çanak şekli verin. Sıvı yağ ile yağlanmış tepsiye dizin 180C'de 20 dk pişirin.
Patates püresini hazırlarken, patatesleri soyup 4'e bölün üzerini örtecek kadar suyun içinde pişene kadar haşlayın. Haşlanmış patateslerin suyunu süzüp üzerine teryağı, süt ve tuzu ilave edip ezerek püre haline getirin. (blendır dan geçirin)
Fırından çıkardığınız köftelerin içine hazırladığınız papates pürelerinden doldurun. 3-4 bardak suya 1 yemek kaşığı salçayı ve tuzu ekleyin. Hazırladığınız sosu köftelerin üzerinden tepsiye dökün. Tekrar fırında 20 dk daha pişirin son olarak kaşar peynirlerini köftelerin üzerine koyun ve 5 dk, peynirler eriyinceye kadar bekletin. Afiyet olsun.Alıntıdır.
Sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10