AskNetim.Com Paylaşım Platformu

Neden bazı insanlar aşkı bulamıyor?

Başlatan AlpereN, Şub 17, 2021, 08:25 ös

« önceki - sonraki »

AlpereN

''Neden aşkı bulamıyorum?'' Dediğimizde kendimize sormamız gereken birçok soru bulunuyor. Peki, bu durumu hiç kendimize soruyor muyuz? Aşkı bir türlü bulamadığınızı düşünüyorsanız vermiş olduğumuz önerileri dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

İlişkiyi idealleştiriyorsunuz

Herkesin mükemmel ilişki anlayışı farklıdır. Bazen ilişkilerimizin filmlerde, dizilerde, kitaplardaki gibi olmasını isteriz fakat gerçek dünyaya dönmekte fayda var. Eşiniz kitaptan gelen bir karakter değil, gerçek bir insan. Dolayısıyla hata da yapabilir.

Kendinize saygınız olmalı

Kendinize ve diğer insanlara saygı duymak, romantik türler de dahil olmak üzere herhangi bir ilişkinin temelidir.
*
Kendine saygı duymayan birini gerçekten sevebilir misiniz? Bu bağlantı büyük olasılıkla suçluluk duygusuna dayanacak ve her iki taraf için de iyi bir şey yapmayacak.

Başkalarının özel alanlarını ihlal etmeyin

İlişkileri düzeltebilmek için bazı manipüle teknikleri var. Fakat kimse manipüle edilmekten hoşlanmaz.

Affedici değilsiniz

Herkes hata yapar ve muhtemelen siz de yapmışsınızdır. Fakat bazen, hata yaptığınızda o hatanın bir daha gerçekleşmeyeceğine emin olduktan sonra bile güveni geri kazanamazsınız. Fakat siz de hata yapabilirsiniz. Genelde diğer insanları yargılarken çok katı oluruz ve kendimizi değerlendirirken aynı katılığı göstermeyiz.

Bir ilişki için hazır değilseniz

Sevgiyi nihai mutluluk ve neşe olarak ele almaya alışkınız. Ancak bazen, bir ilişki kurmadan önce insanların daha acil sıkıntılarla başa çıkmaları gerekir. Kimsenin hayatı aynı değildir.

Kendinize odaklandınız

Ayrılığın ana nedenlerinden biri de bir tarafın egoist olmasıdır. Bir kişi sadece kendi ihtiyaçları hakkında düşünürse, bu gerçekten eşler arasındaki sevgiyi yorar ve bitirir.

Alıntıdır.
Ülkümüz Göklerde Dalgalanan Bir Sancak
Bizler Allah'ın Önünde Eğiliriz Ancak..!